top of page

BU CAPONLAR PEK BİR ACAYİP

Uzun süre Toyota markası ile çalışma şansı buldum. Felsefeleri, çalışma disiplinleri , müşteri memnuniyeti ve eğitimlere verdikleri değer ile farklılık yaratan bir markadır. O kadar iyi ve hassaslar ki işi bize bırakacaklarında başına gelecekleri bildiğinden buradaki pazar onlar için bir prestij ifade ediyor.


'' Honda Türkiye bugün yani 30 Eylül 2021 itibariyle 1200 çalışanının kıdem tazminatlarını hesaplarına yatırdı. Ayrıca işçileri çıkardığı için 8 maaş tutarındaki ihbar tazminatlarını yatırdı.


1 CUMHURİYET ALTINI+1 MAAŞ

Ama Honda bunlarla sınırlı kalmadı. Yine tüm çalışanlarına veda münasebetiyle birer Cumhuriyet altını hediye etti. Cumhuriyet altınları özel yaptırılan hatıra kutularının içine konuldu. Rapor, devamsızlık gibi durumları bulunmayan bütün personele ayrıca 1’er maaş performans primi verdi.

10 YILDAN FAZLA İSE 48 MAAŞ

Honda’nın güzelliği, yönetiminin adamlığı bunlarla sınırlı değil. Daha önce “çılgın kapanış” adı altında tüm çalışanlarına kapanış tazminatı vereceğini duyuran Honda, 10 yılını doldurmayanlara 40, 10 yıldan fazla çalışanlara ise 48 maaş vereceğini duyurmuştu. Honda bu konudaki sözünü de tuttu. Kimi çalışanlar 48 maaşlık kapanış tazminatının bir kısmını geçtiğimiz iki yıl içinde parça parça alışken, bugün de kalanlar ödendi ''


Alıntısını yaptığım bu haber İnsanoğlunun kapitalizm altında ezilse bile , bir umut taşıyabildiğini bir göstergesi.

Bizden yana Capon 'lara hakkımız helal olsun.


4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

ÖTV (Özel Tüketim Vergisi) muafiyeti ise, vücudunda belli bir oran üzerinde işlev kaybı olan engelli vatandaşlarımızın faydalanabileceği bir haktır. ... Engel oranı %90 ve üzeri olan bireyler ÖTV'den

bottom of page